pornhub

Wydarzyło się

„Gazeta Grudziądzka”, 18 czerwca 1907 roku

Iława. W zeszłą środę puszczono z tutejszego dworca na wolność około 200 gołębi pocztowych, które zwróciły się natychmiast w stronę Grudziądza.

Data:

udostępnij

Odkryj urok Wielkiej Żuławy. W niedzielę kolejna wakacyjna wyprawa na wyspę

Ostatnio dodane

Michał Młotek i Dariusz Paczkowski, organizatorzy cyklu „Historia jednej ulicy”, zapraszają iławian na kolejny wakacyjny spacer po Wielkiej Żuławie. Najbliższa wyprawa na wyspę odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia.

Pierwsza wakacyjna wyprawa na Wielką Żuławę, która odbyła się w niedzielę 9 lipca, cieszyła się dużym zainteresowaniem iławian. Udział w niej wzięło ponad 200 osób. Podobnie było w zeszłym roku, gdy w trzech spacerach po wyspie udział wzięło łącznie ponad 600 osób.

Tak duże zainteresowanie wyprawami na wyspę nie powinno dziwić – wielu iławianom, choć na wyspę dostać się można bez większego problemu, nie udało się jej odwiedzić. Korzystają więc z możliwości zorganizowanego i grupowego zwiedzania Wielkiej Żuławy.

Zachęcają do tego organizatorzy: Michał Młotek i Dariusz Paczkowski, którzy nie ukrywają, że chcieliby, „by jak najwięcej osób zobaczyło wyspę i na własne oczy przekonało się, na czym polega jej wyjątkowość”.

Relacje z wszystkich dotychczasowych wypraw na wyspę dostępne są na stronach Internetowego Muzeum Iławy: „Filmowcy najwyraźniej upodobali sobie to miejsce”, „Iławianie są bardzo ciekawi wyspy i wszystkiego, co z nią związane”, „Spacery po wyspie wejdą na stałe do kalendarza naszych inicjatyw” oraz „Chcemy, by jak najwięcej mieszkańców Iławy zobaczyło Wielką Żuławę”.

Spacer rozpocznie się o godzinie 15:00 na Wielkiej Żuławie. Uczestnicy wyprawy będą mogli przeprawić się we własnym zakresie na wyspę już od godziny 14:30. Na przystani promowej przy ulicy Chodkiewicza (przy ośrodku Politechniki Gdańskiej), dzięki uprzejmości Ośrodka Wypoczynkowego Bosman, będzie na nich czekać prom. Łączny koszt przeprawy na wyspę i z powrotem promem obsługiwanym przez Ośrodek Wypoczynkowy Bosman,  wynosi 10 zł.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania spaceru w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Michał Młotek
Michał Młotekhttps://www.michalmlotek.pl
Michał Młotek – mieszkaniec i miłośnik Iławy, znawca regionu, samorządowiec, radny

chętnie czytane