Free Porn
xbporn

Wydarzyło się

„Gazeta Toruńska”, 30 lipca 1902 roku

Iława. Zwłoki młodej panienki, która się w tutejszym stawie, z powodu nieszczęśliwej miłości utopiła, znaleziono.

Data:

udostępnij

Spotkanie przy ulicy Niepodległości zakończy kolejną edycję „Historii jednej ulicy”

Ostatnio dodane

Ulica Niepodległości – dawniej ulica Cesarska, później Karla Freyburgera, po wojnie Główna i 19 Października – będzie bohaterką najbliższej „Historii jednej ulicy”. Spotkanie zakończy drugą edycję popularnego cyklu spacerów po Iławie, który od 2015 roku organizują Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.

Będzie to już drugie spotkanie miłośników Iławy przy ulicy Niepodległości. Poprzednie odbyło się 26 września 2015 roku, w ramach pierwszej edycji „Historii jednej ulicy”. Był to wówczas dopiero szósta wyprawa z cyklu, który z czasem na stałe wrósł do kalendarza miejskich wydarzeń.

Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00. Miejscem zbiórki uczestników jest Park Miejski przy ulicy Niepodległości. – Opowiemy o historii parku. Powiemy, jak doszło do jego powstania i jaką rolę pełniło to miejsce w powojennej Iławie – mówi Michał Młotek. – To będzie jedna z kilkunastu opowieści, które zaplanowaliśmy na niedzielny spacer.

Organizatorzy przewidują, że spacer po ulicy Niepodległości potrwa około 1 godziny. Niedzielna wyprawa zakończy się przy budynku ratusza.

Kończymy drugą edycję „Historii jednej ulicy”, ale nie oznacza to końca spotkań na ulicach Iławy – mówi Dariusz Paczkowski. – Zobowiązaliśmy się, że będziemy organizować nasze spacery dopóki w mieście nie powstanie muzeum. Dotrzymamy słowa – dodaje.

„Historia jednej ulicy” trwa od 2015 roku. Od wtedy – przeważnie raz w miesiącu – Michał Młotek i Dariusz Paczkowski zapraszają iławian na spotkania w różnych częściach miasta. W ramach pierwszej edycji, która trwała od lutego 2015 roku do grudnia 2019 roku, odbyło się 35 spacerów po Iławie. W trakcie drugiej edycji, która rozpoczęła się w marcu 2022 roku, łącznie z najbliższym, który zaplanowano na niedzielę 24 marca, odbędzie się 20 spacerów.

Relacje ze spacerów publikowane są na stronie www.ilawasprzedlat.pl.

Michał Młotek
Michał Młotekhttps://www.michalmlotek.pl
Michał Młotek – mieszkaniec i miłośnik Iławy, znawca regionu, samorządowiec, radny

chętnie czytane