test

Wydarzyło się

„Gazeta Toruńska”, 16 czerwca 1886 roku

Iława. W sobotę, 12 b.m. zastrzelił się tutaj żyd, N. Salzmann. Miał on na ten dzień większe sumy do płacenia, lecz gdy nie był w stanie ich zebrać, odebrał sobie życie.

Data:

udostępnij

„Iławski Niepodległościowy Rajd Rowerowy” na 105. rocznicę odzyskania niepodległości

Ostatnio dodane

W najbliższą niedzielę 12 listopada członkowie Iławskiej Gwardii Rowerowej we współpracy z Internetowym Muzeum Iławy zapraszają wszystkich miłośników rowerów i historii do udziału w „Iławskim Niepodległościowym Rajdzie Rowerowym”. Wydarzenie ma na celu uczczenie 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Rajd rowerowy, który ma charakter rekreacyjny i rodzinny, to propozycja, by – niezależnie od wszystkich oficjalnych wydarzeń, których celem jest uczczenie 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – spędzić najbliższy weekend aktywnie.

Wydarzenie to doskonała okazja, by połączyć aktywność fizyczną, historię i zabawę w duchu patriotyzmu.

Zbiórka uczestników rajdu odbędzie się o godz. 10:00 na Skwerze Stefana Żeromskiego. Trasa do Gardzienia, licząca około 10 kilometrów, będzie wiodła ścieżkami rowerowymi i malowniczymi drogami leśnymi.

Miejscem docelowym jest leśniczówka Gardyny w Gardzieniu, gdzie odbędzie się ognisko. Uczestnicy rajdu zabierają prowiant we własnym zakresie.

Organizatorem „Iławskiego Niepodległościowego Rajdu Rowerowego” jest Iławska Gwardia Rowerowa oraz Internetowe Muzeum Iławy.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Michał Młotek
Michał Młotekhttps://www.michalmlotek.pl
Michał Młotek – mieszkaniec i miłośnik Iławy, znawca regionu, samorządowiec, radny

chętnie czytane