Wydarzyło się

„Gazeta Grudziądzka”, 11 maja 1911 roku

Iława. Jak niebezpiecznem jest zimne piwo, mianowicie w cieplejszej porze roku, tego mamy nowy dowód. Kapitalista Leopold Böttcher ztąd napił się zimnego piwa, poczem zmarł nagle na paraliż serca.

Data:

udostępnij

„Historia jednej ulicy” wraca na Smolki i Andersa. „Na spacer zapraszamy iławian z każdej części miasta”

Ostatnio dodane

W niedzielę 30 października odbędzie się kolejny edukacyjny spacer po Iławie. Michał Młotek i Dariusz Paczkowski zabiorą tym razem iławian na wyprawę po ulicach Andersa i Smolki.

„Historia jednej ulicy” już raz zawitała na ulice Andersa i Smolki. Spacer po ulicy Andersa odbył się 18 czerwca 2017 roku, z kolei ulica Smolki była bohaterką cyklu wypraw 14 kwietnia 2019 roku. Oba spotkania cieszyły się wtedy dużym zainteresowaniem iławian.

Teraz, po ponad trzech latach od ostatniego spaceru, odbędzie się jedna wyprawa po obu ulicach – informuje Dariusz Paczkowski. – Przygotowaliśmy interesujący plan na niedzielne spotkanie. Myślę, że to, o czym powiemy i to, co pokażemy, zaskoczy wielu uczestników spaceru. Mam nadzieję, że tym razem dopisze nam pogoda – dodaje.

Ostatnia wizyta na ulicy Andersa miała miejsce 18 czerwca 2017 roku. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem iławian

Zgodnie z zapowiedzią organizatorów, uczestnicy spaceru odwiedzą między innymi teren szpitala, pobliskiej szkoły, ale też osiedle XXX-lecia. – Z jednej strony przeniesiemy się do czasów przedwojennych, by pokazać jak i dlaczego rozwijał się wtedy ten fragment miasta, z drugiej pokażemy, jaką rolę odegrała ta część Iławy w okresie powojennym – zapowiada Michał Młotek. – Każdą naszą opowieść uzupełnią zdjęcia, których w naszych zbiorach jest coraz więcej. Na niedzielne spotkanie zapraszamy iławian z każdej części miasta, nie tylko z ulic Smolki i Andersa – dodaje.

Spacer po ulicach Andersa i Smolki rozpocznie się o godzinie 15:00. Miejscem zbiórki uczestników wyprawy jest parking Starostwa Powiatowego w Iławie.

Informacje o terminach kolejnych spacerów będą publikowane na stronach Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl oraz na fan-page’u muzeum pod adresem facebook.com/ilawasprzedlat i w grupie skupiającej miłośników miasta pod adresem facebook.com/groups/14200ilawa.

Za organizacją pieszych spacerów po Iławie, które odbywają się pod szyldem Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl, stoją radni miejscy i miłośnicy Iławy Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.

Michał Młotek
Michał Młotekhttps://www.michalmlotek.pl
Michał Młotek – mieszkaniec i miłośnik Iławy, znawca regionu, samorządowiec, obecnie Przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie

chętnie czytane