Free Porn
xbporn

Wydarzyło się

„Gazeta Toruńska”, 16 czerwca 1886 roku

Iława. W sobotę, 12 b.m. zastrzelił się tutaj żyd, N. Salzmann. Miał on na ten dzień większe sumy do płacenia, lecz gdy nie był w stanie ich zebrać, odebrał sobie życie.

Data:

udostępnij

Czas na Mazurską i Chodkiewicza. W niedzielę kolejna nowa „Historia jednej ulicy”

Ostatnio dodane

Znana jest już data kolejnego spaceru po Iławie organizowanego w ramach cyklu nowa „Historia jednej ulicy”. 2 października Michał Młotek i Dariusz Paczkowski zaproszą iławian na wspólną wyprawę po ulicach Mazurskiej i Chodkiewicza.

Spacery edukacyjne po mieście odbywają się regularnie, co miesiąc. Kolejność odwiedzanych miejsc nie jest przypadkowa. Zadecydowali o niej sami mieszkańcy podczas głosowania, którego wyniki opublikowano na początku lutego tego roku.

Od tego czasu, zgodnie z decyzją iławian, odbyły się już wyprawy po ulicach Ostródzkiej i Zielonej, Kościuszki, po ulicach osiedla Gajerek i aż trzy wizyty na wyspie Wielka Żuława. Teraz przyszedł czas na ulice Mazurską i Chodkiewicza. Do końca tego roku uda się jeszcze na pewno wybrać na ulice Smolki i Andersa oraz 1 Maja.

Będzie to już drugi spacer po ulicach Mazurskiej i Chodkiewicza organizowany w ramach „Historii jednej ulicy”. Pierwsza wyprawa w to miejsce odbyła się 30 kwietnia 2016 roku. – Od tego czasu sporo się zmieniło – mówi Dariusz Paczkowski. – Pamiętam, że tamto spotkanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem pod „Kormoranem”, którego teraz już nie ma – dodaje.

Zdjęcie wykonane pod „Kormoranem” ponad 6 lat temu – 30 kwietnia 2016 roku.

Poza miejscem, w którym znajdował się „Kormoran”, uczestnicy wyprawy odwiedzą też teren portu, poznają historię miejskich willi czy kulisy pojawienia się w Iławie ośrodka Politechniki Gdańskiej. Opowieści zobrazują materiały ilustracyjne, w tym stare pocztówki i zdjęcia pochodzące z domowych archiwów iławian.

Spacer po ulicach Mazurskiej i Chodkiewicza rozpocznie się o godzinie 15:00. Miejscem zbiórki uczestników wyprawy jest Skwer Stefana Żeromskiego.

Informacje o terminach kolejnych spacerów będą publikowane na stronach Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl oraz na fan-page’u muzeum pod adresem facebook.com/ilawasprzedlat. Za organizacją pieszych spacerów po Iławie, które odbywają się pod szyldem Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl, stoją radni miejscy i miłośnicy Iławy Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.

Michał Młotek
Michał Młotekhttps://www.michalmlotek.pl
Michał Młotek – mieszkaniec i miłośnik Iławy, znawca regionu, samorządowiec, radny

chętnie czytane