Free Porn
xbporn

Wydarzyło się

„Gazeta Toruńska”, 14 listopada 1917 roku

Iława. Na dworcu tutejszym skonfiskowano około 150 funtów masła i 800 funtów wieprzowiny. Towar ten wieziono na wozach z Lubawy.

Data:

udostępnij

Ulica Stacyjna w ramach 21. „Historii jednej ulicy”

Ostatnio dodane

Już tylko kilka dni pozostało do kolejnej wycieczki z cyklu „Historia jednej ulicy”. Po ulicy Jana III Sobieskiego, która była propozycją Internetowego Muzeum Iławy na wrzesień, przyszła pora na ulicę Stacyjną.

Wycieczka odbędzie się w niedzielę 29 października. Rozpocznie się o godzinie 15:00 przy budynku dworca Iława Miasto. W rolę przewodników niezmiennie wcielą się Michał Młotek (redaktor „Iławy sprzed lat”) i Dariusz Paczkowski (przewodnik terenowy po Warmii i Mazurach).

O ulicy Stacyjnej można było usłyszeć już w trakcie wycieczek ulicą Biskupską i ulicą Sienkiewicza. Tym razem, poza historią dworca i linii kolejowej Malbork-Mława, przewodnicy opowiedzą o dziejach lasku miejskiego, stadionu, tartaków, a także pomnika, poświęconego pamięci żołnierzy 59. pułku piechoty – obecnie „Zjednoczonej Młodzieży Polskiej”. Będzie można usłyszeć też historie sięgające czasów I i II wojny światowej, a także lat powojennych. Wycieczka zakończy się w Izbie Historii Jezioraka Iława, po której uczestników wycieczki oprowadzi wiceprezes klubu Zbigniew Szczypiński.

Wyprawa ulicą Stacyjną będzie dwudziestą pierwszą wycieczką z cyklu „Historia jednej ulicy”. Pierwsza wyprawa z cyklu odbyła się 28 lutego 2015 roku. Od tej pory uczestnicy przeszli ulicami Iławy ponad szesnaście kilometrów. Łącznie we wszystkich wyprawach udział do tej pory wzięło około półtora tysiąca osób.

Organizatorem cyklu wypraw pieszych „Historia jednej ulicy” jest Internetowe Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl.

Michał Młotek
Michał Młotekhttps://www.michalmlotek.pl
Michał Młotek – mieszkaniec i miłośnik Iławy, znawca regionu, samorządowiec, radny

chętnie czytane