Free Porn
xbporn

Wydarzyło się

„Słowo Pomorskie”, 11 sierpnia 1932 roku

W miejscowości Dt. Eylau, nad granicą polsko-niemiecką, odbył się zjazd Stahlhelmu, w którym wziął udział b. marszałek Mackensen.

Data:

udostępnij

Wielka Żuława czeka na iławian. Dołącz do niedzielnej wyprawy na wyspę

Ostatnio dodane

W niedzielę 4 sierpnia odbędzie się tegoroczna wyprawa na Wielką Żuławę. Coroczne spotkania iławian na wyspie organizują radni miejscy Michał Młotek i Dariusz Paczkowski. Tym razem spacer po Wielkiej Żuławie poprzedzi spotkanie z Weroniką Mathią, autorką powieści „Szept”, której akcja dzieje się na wyspie.

Wspólna inicjatywa Weroniki Mathii, Michała Młotka i Dariusz Paczkowskiego ma związek z jubileuszem 50-lecia premiery filmu „Gniazdo”, który w 1974 roku powstawał na wyspie. Niedzielne wydarzenie zostało podzielone na dwie części: o godzinie 13:00 na terenie opuszczonego gospodarstwa na wyspie, zaledwie 200 metrów od przystani promowej, odbędzie się spotkanie autorskie z Weroniką Mathią – autorką powieści „Szept”, której akcja dzieje się na Wielkiej Żuławie, w czasie, gdy powstawały zdjęcia do „Gniazda”.

Zaraz po spotkaniu z pisarką odbędzie się spacer po wyspie z Michałem Młotkiem i Dariuszem Paczkowskim, którzy podobne wydarzenia na Wielkiej Żuławie organizują regularnie od 2022 roku. W ciągu dwóch ostatnich lat udało im się zabrać na Wielką Żuławę ponad 1 tysiąc osób. Co ciekawe, w zdecydowanej większości dla wielu osób była to pierwsza wizyta na iławskiej wyspie.

Uczestnicy niedzielnej wyprawy będą mogli przeprawić się na wyspę we własnym zakresie już od godziny 12:30. Na przystani promowej przy ulicy Chodkiewicza (przy ośrodku Politechniki Gdańskiej), dzięki uprzejmości Ośrodka Wypoczynkowego Bosman, będzie na nich czekać prom. Łączny koszt przeprawy na wyspę i z powrotem wynosi 10 zł. Udział w spotkaniu i spacerze jest, oczywiście, bezpłatny.

Relacje z wypraw na wyspę z poprzednich lat wraz z galeriami zdjęć dostępne są na stronach Internetowego Muzeum Iławy: „Te spacery na nowo otworzyły wyspę dla mieszkańców”, „Filmowcy najwyraźniej upodobali sobie to miejsce”, „Iławianie są bardzo ciekawi wyspy i wszystkiego, co z nią związane”, „Spacery po wyspie wejdą na stałe do kalendarza naszych inicjatyw” oraz „Chcemy, by jak najwięcej mieszkańców Iławy zobaczyło Wielką Żuławę”.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania niedzielnego spotkania na wyspie w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Michał Młotek
Michał Młotekhttps://www.michalmlotek.pl
Michał Młotek – mieszkaniec i miłośnik Iławy, znawca regionu, samorządowiec, radny

chętnie czytane