Wydarzyło się

„Gazeta Olsztyńska”, 3 października 1923 roku

Pewien obywatel, który przechulał noc z niedzieli na poniedziałek położył się nad rankiem na rynku i usnął. Obudzony przez policję stwierdzić musiał brak zegarka, pieniędzy oraz butów, które mu złodzieje zabrali.

Data:

udostępnij

„W niedzielę idziemy do Gajersa”. Przed nami kolejny spacer w ramach nowej „Historii jednej ulicy”

Ostatnio dodane

To będzie trzeci spacer po iławskich ulicach organizowany w ramach nowej „Historii jednej ulicy”. Tym razem iławianie, wspólnie z radnymi miejskimi i miłośnikami Iławy Michałem Młotkiem i Dariuszem Paczkowskim, wybiorą się na spacer ulicami osiedla Gajerek.

Niedzielna wycieczka odbędzie się w ramach nowego cyklu edukacyjnych wypraw po mieście, będących kontynuacją popularnej serii spacerów, organizowanych w Iławie w latach 2015-2019. Dla iławian będzie to kolejna okazja, by wzbogacić swoją wiedzę o mieście.

Podczas niedzielnego spaceru opowiemy iławianom, skąd wzięła się nazwa Gajerka, odpowiemy też na pytanie, kiedy, dlaczego i kto rozpoczął budowę osiedla – mówi Michał Młotek.

Uczestnicy niedzielnej wyprawy będą mogli zapoznać się ponadto z przedwojennymi planami ulic osiedla Gajerek, na których widnieją nazwiska właścicieli poszczególnych budynków. Co ciekawe, przeważają wśród nich polskie nazwiska. Opowieści Michała Młotka i Dariusza Paczkowskiego uzupełnią też zdjęcia dokumentujące powstawanie osiedla.

Spacer rozpocznie się w niedzielę 29 maja o godz. 15:00 przed Centrum Aktywności Lokalnej przy ulicy Wiejskiej 2d a zakończy się przy Ośrodku Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie przy ulicy Chełmińskiej 1. Potrwa około jednej godziny.

Informacje o terminach kolejnych spacerów będą publikowane na stronach Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl oraz na fan-page’u muzeum pod adresem facebook.com/Ilawasprzedlat. Za organizacją pieszych spacerów po Iławie, które odbywają się pod szyldem Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl, stoją radni miejscy i miłośnicy Iławy Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.

Michał Młotek
Michał Młotekhttps://www.michalmlotek.pl
Michał Młotek – mieszkaniec i miłośnik Iławy, znawca regionu, samorządowiec, obecnie Przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie

chętnie czytane