Wydarzyło się

„Postęp”, 26 maja 1912 roku

Pod Iławą w lasku uderzył piorun w wdowę Knuth, szukającą konwalii. Pozatem spalił piorun dużo zabudowań.

Data:

udostępnij

W niedzielę kolejna odsłona nowej „Historii jednej ulicy”. Iławianie poznają historię ulicy Kościuszki

Ostatnio dodane

Już tylko kilka dni pozostało do kwietniowej wycieczki po mieście organizowanej przez radnych miejskich i miłośników Iławy Michała Młotka i Dariusza Paczkowskiego. W niedzielę 24 kwietnia, w ramach nowej „Historii jednej ulicy”, zabiorą oni mieszkańców Iławy na spacer po ulicy Kościuszki.

Niedzielna wycieczka będzie drugą, organizowaną w ramach nowego cyklu edukacyjnych wypraw po Iławie, będących kontynuacją popularnej serii spacerów, jakie organizowano w Iławie w latach 2015-2019.

Podczas najbliższego spotkania opowiemy iławianom o najważniejszych obiektach znajdujących się przy ulicy Kościuszki – informuje Michał Młotek. – Atrakcją dla uczestników niedzielnej wycieczki będzie możliwość wejścia na strych neogotyckiej szkoły, który na co dzień jest niedostępny – dodaje.

W trakcie najbliższego spaceru będzie można poznać także biografię Carla Knellera, iławianina, który zapewnił sobie trwałe miejsce w historii niemieckiej motoryzacji i Maksymiliana Grabowskiego, pierwszego polskiego burmistrza Iławy. Nie zabraknie też opowieści o historii Rejonu Energetycznego i Urzędu Bezpieczeństwa, które znajdowały się w budynkach przy ulicy Kościuszki 7 i 9.

Spacer rozpocznie się w niedzielę 24 kwietnia o godz. 15:00 na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika a zakończy się w okolicach ronda na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Grunwaldzkiej i Szeptyckiego. Potrwa około jednej godziny.

Informacje o terminach kolejnych spacerów będą publikowane na stronach Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl oraz na fan-page’u muzeum pod adresem facebook.com/Ilawasprzedlat. Za organizacją pieszych spacerów po Iławie, które odbywają się pod szyldem Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl, stoją radni miejscy i miłośnicy Iławy Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.

Michał Młotek
Michał Młotekhttps://www.michalmlotek.pl
Michał Młotek – mieszkaniec i miłośnik Iławy, znawca regionu, samorządowiec, radny

chętnie czytane