Wydarzyło się

„Postęp”, 6 grudnia 1916 roku

Iława. Urzędnik kolejowy Orth dostał się pod pociąg, którego koła odcięły mu obie nogi. W stanie beznadziejnym umieszczono nieszczęśliwego w lazarecie.

Data:

udostępnij

Jedenasty sezon wycieczek za nami. Dariusz Paczkowski pokazał uroki Iławy ponad tysiącu osób

Ostatnio dodane

Zakończyły się wakacyjne wycieczki po Iławie z przewodnikiem. Przez całe wakacje Dariusz Paczkowski zabierał mieszkańców i turystów na spacery po mieście i rejsy statkiem „Ilavia”. Łącznie uroki Iławy zaprezentował ponad tysiącu osób.

Historia „wakacyjnych wycieczek” z przewodnikiem sięga 2010 roku. Ich pomysłodawcą i pierwszym organizatorem był Michał Młotek, który kilka lat później zaczął organizować wycieczki i spacery po Iławie także pod szyldem Internetowego Muzeum Iławy.

Wycieczki organizowane przez urząd miasta miały być atrakcją i produktem turystycznym, który z jednej strony pozwolił wypełnić czas turystom przebywającym w Iławie, z drugiej miał zachęcić iławian do poznawania i odkrywania miasta. Co ważne, udział w wycieczkach od początku był bezpłatny.

Od 2010 roku odbyły się już setki wycieczek. Wzięły w nich udział tysiące osób. Organizują je już nie tylko Michał Młotek i Dariusz Paczkowski, ale też coraz częściej także inne osoby i instytucje. Inicjatywy te na trwałe wpisały się w krajobraz miasta.

Tradycją są tzw. „wycieczki wakacyjne”, podczas których co roku Dariusz Paczkowski łączy siły z instytucjami miejskimi, by zaproponować turystom spędzenie czasu na spacerach po Iławie. W tym roku odbyło się 19 wycieczek pieszych i 9 rejsów statkiem „Ilavia”.

Dariuszowi Paczkowskiemu należą się gratulacje i słowa uznania za poświęcony czas i konsekwencję. W organizację wycieczek zaangażował się bowiem społecznie – jako przewodnik i radny Rady Miejskiej w Iławie.

Warto dodać, że wycieczki piesze organizowane są też w wielu okolicznych miastach, a o koncepcji „wycieczki miejskiej” i „wycieczki bliskiej” ich pomysłodawca Michał Młotek opowie podczas najbliższego XXII Samorządowego Forum Ekologicznego, które odbędzie się w Mikołajkach.

Michał Młotek
Michał Młotekhttps://www.michalmlotek.pl
Michał Młotek – mieszkaniec i miłośnik Iławy, znawca regionu, samorządowiec, obecnie Przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie

chętnie czytane