Wydarzyło się

„Postęp”, 6 grudnia 1916 roku

Iława. Urzędnik kolejowy Orth dostał się pod pociąg, którego koła odcięły mu obie nogi. W stanie beznadziejnym umieszczono nieszczęśliwego w lazarecie.

Data:

udostępnij

31. „Historia jednej ulicy” zawita na Towarową

Ostatnio dodane

Szykuje się kolejna gratka dla miłośników nie tylko lokalnej historii, ale też kolejnictwa. W najbliższą niedzielę 24 lutego odbędzie się kolejna wycieczka organizowana przez Internetowe Muzeum Iławy.

Dariusz Paczkowski i Michał Młotek zabiorą uczestników pieszej wędrówki na ulicę Towarową, która biegnie po południowej stronie torów kolejowych linii Toruń-Olsztyn. Obecnie znajdują się tam różnego rodzaju punkty usługowe, jednak dawniej pełniła ona ważne funkcje strategiczne. W trakcie wycieczki będzie można usłyszeć o powodach jej budowy i wykorzystaniu w późniejszych, także powojennych latach.

Będzie też sporo o moście kolejowym nad rzeką Iławką, który znajduje się w sąsiedztwie ulicy Towarowej, majątku, którego pozostałości zaobserwować można jeszcze w okolicy, przytoczone zostaną wspomnienia byłego mieszkańca Iławy, który wracając z niewoli w 1946 roku opisał, co widzi, gdy pociąg zatrzymał się na moście.

Będzie to trzydziesta pierwsza wycieczka z cyklu „Historia jednej ulicy”. Zbiórka uczestników przewidziana została o godzinie 14:00 na placu przed sklepem Majster przy Alei Jana Pawła II 1.

Michał Młotekhttp://www.michalmlotek.pl
Michał Młotek – miłośnik Iławy, regionalista, samorządowiec, obecnie Przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

chętnie czytane