Wydarzyło się

„Gazeta Toruńska”, 16 czerwca 1886 roku

Iława. W sobotę, 12 b.m. zastrzelił się tutaj żyd, N. Salzmann. Miał on na ten dzień większe sumy do płacenia, lecz gdy nie był w stanie ich zebrać, odebrał sobie życie.

Data:

udostępnij

31. „Historia jednej ulicy” zawita na Towarową

Ostatnio dodane

Szykuje się kolejna gratka dla miłośników nie tylko lokalnej historii, ale też kolejnictwa. W najbliższą niedzielę 24 lutego odbędzie się kolejna wycieczka organizowana przez Internetowe Muzeum Iławy.

Dariusz Paczkowski i Michał Młotek zabiorą uczestników pieszej wędrówki na ulicę Towarową, która biegnie po południowej stronie torów kolejowych linii Toruń-Olsztyn. Obecnie znajdują się tam różnego rodzaju punkty usługowe, jednak dawniej pełniła ona ważne funkcje strategiczne. W trakcie wycieczki będzie można usłyszeć o powodach jej budowy i wykorzystaniu w późniejszych, także powojennych latach.

Będzie też sporo o moście kolejowym nad rzeką Iławką, który znajduje się w sąsiedztwie ulicy Towarowej, majątku, którego pozostałości zaobserwować można jeszcze w okolicy, przytoczone zostaną wspomnienia byłego mieszkańca Iławy, który wracając z niewoli w 1946 roku opisał, co widzi, gdy pociąg zatrzymał się na moście.

Będzie to trzydziesta pierwsza wycieczka z cyklu „Historia jednej ulicy”. Zbiórka uczestników przewidziana została o godzinie 14:00 na placu przed sklepem Majster przy Alei Jana Pawła II 1.

Michał Młotek
Michał Młotekhttps://www.michalmlotek.pl
Michał Młotek – mieszkaniec i miłośnik Iławy, znawca regionu, samorządowiec, obecnie Przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie

chętnie czytane