Trzydziesta wycieczka z cyklu „Historia jednej ulicy” przeszła do historii. W niedzielę 13 stycznia miłośnicy historii Iławy odkrywali tajemnice ulicy Lipowy Dwór.
Wycieczka połączona była ze zbiórką na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszyscy uczestnicy, którzy wspomogli akcję, otrzymywali płyty Przemysława Majewskiego, wydane z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Odbyły się też licytacje. Największym powodzeniem cieszyła się oryginalna przedwojenna butelka z browaru Hugo Nieckaua, którą zlicytowano za 350 zł. Środki trafiały bezpośrednio do puszek wolontariuszy WOŚP, którzy wzięli udział w wyprawie. Internetowe Muzeum Iławy wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy już od trzech lat.
W trakcie samej wycieczki można było wysłuchać krótkiej historii kościoła św. Andrzeja Boboli, biografii patrona, historii cegielni, która przed wojną funkcjonowała przy skrzyżowaniu dzisiejszych ulic Lipowy Dwór i Zalewskiej, a także różnego rodzaju informacji i ciekawostek o rzece Tynwałd. Wycieczka zakończyła się na terenie dawnego majątku Schönhof. Plac przy ulicy Lipowy Dwór jest pozostałością po niedużym parku przylegającym do zabudowań majątku. O historii północnej części Iławy opowiadali Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.
Trzydziesta wycieczka z cyklu „Historia jednej ulicy” miała być ostatnią wyprawą z cyklu, jednak z uwagi na prośby i sugestie mieszkańców Iławy i uczestników historycznych wycieczek, odbędzie się pięć kolejnych wypraw. Po zakończeniu cyklu Internetowe Muzeum Iławy będzie realizować kolejne projekty, które przybliżać będą mieszkańcom regionu historię Iławy i okolic. Wśród nich będą, oczywiście, wycieczki piesze.