pornhub

Wydarzyło się

„Gazeta Toruńska”, 16 czerwca 1886 roku

Iława. W sobotę, 12 b.m. zastrzelił się tutaj żyd, N. Salzmann. Miał on na ten dzień większe sumy do płacenia, lecz gdy nie był w stanie ich zebrać, odebrał sobie życie.

Data:

udostępnij

Trzydziesta „Historia jednej ulicy” zagra dla WOŚP

Ostatnio dodane

W grudniu ulica Skłodowskiej, w styczniu ulica Lipowy Dwór. 13 stycznia Michał Młotek i Dariusz Paczkowski zapraszają na kolejną wycieczkę z cyklu „Historia jednej ulicy”.

Data najbliższej wycieczki nie jest przypadkowa. 13 stycznia to dzień kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Internetowe Muzeum Iławy angażuje się w zbiórkę na rzecz WOŚP po raz trzeci.

– Jak co roku łączymy przyjemne z pożytecznym – mówi Dariusz Paczkowski. – W dniu finału WOŚP zabieramy miłośników historii na wyprawę do północnej części miasta, gdzie także skrywa się wiele tajemnic – dodaje.

Tym razem wszystkie osoby, które zasilą orkiestrową puszkę w trakcie wycieczki, otrzymają płyty Przemysława Majewskiego, muzyka i autora projektu „100 tysięcy płyt na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Do wylicytowania w trakcie wycieczki będą też inne… niespodzianki.

Trzydziesta „Historia jednej ulicy” miała być ostatnią wycieczką w ramach cyklu. – Od ostatniej wyprawy odebraliśmy dziesiątki telefonów i wiadomości, by nie kończyć jeszcze cyklu – mówi Michał Młotek. – Pojawiły się propozycje kolejnych ulic, dlatego zdecydowaliśmy, że odbędzie się jeszcze pięć wycieczek. Wiele osób mówi, że powinniśmy rozpocząć cykl raz jeszcze, od początku, ale póki co nie bierzemy tego pod uwagę – dodaje.

Zakończenie wycieczek z cyklu „Historia jednej ulicy” nie oznacza końca wycieczek w ogóle. Iławscy regionaliści mają w planach organizację wycieczek tematycznych a także wypraw po regionie – do czasu, aż w Iławie powstanie muzeum.

Najbliższa wycieczka z cyklu „Historia jednej ulicy” odbędzie się w niedzielę 13 stycznia. Początek o godzinie 13:00. Zbiórka uczestników zaplanowana została przy kościele św. Andrzeja Boboli. Z uwagi na zapowiadane niskie temperatury uczestnicy wycieczki powinni zadbać o odpowiednią odzież i obuwie.

Michał Młotek i Dariusz Paczkowski w ramach 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wezmą też udział w meczu radnych miejskich z reprezentacją Młodzieżowej Rady Miasta w piłkę koszykową, który odbędzie się w sobotę 12 stycznia o godz. 16:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej. Dodatkowo, Dariusz Paczkowski poprowadzi niedzielą licytację w kinoteatrze „Pasja”.

Michał Młotek
Michał Młotekhttps://www.michalmlotek.pl
Michał Młotek – mieszkaniec i miłośnik Iławy, znawca regionu, samorządowiec, radny

chętnie czytane