Wydarzyło się

„Gazeta Grudziądzka”, 18 czerwca 1907 roku

Iława. W zeszłą środę puszczono z tutejszego dworca na wolność około 200 gołębi pocztowych, które zwróciły się natychmiast w stronę Grudziądza.

Data:

udostępnij

Kolejne historyczne wycieczki za nami

Ostatnio dodane

Miłośnicy historii regionu wzięli udział w kolejnych dwóch wycieczkach zorganizowanych przez Internetowe Muzeum Iławy. Po mieście i regionie niezmiennie oprowadzali Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.

30 września odbyła się trzecia i zarazem ostatnia wycieczka z cyklu „Wypraw wzdłuż starej granicy polsko-niemieckiej”. Pieszo-autokarowa wyprawa, zorganizowana w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości, wiodła szlakiem Iława-Lubawa-Dylewska Góra-Glaznoty-Zajączki (po starej granicy polsko-niemieckiej). Współorganizatorem wycieczki był Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. W wycieczce udział wzięło pięćdziesiąt osób.

Z kolei 21 października odbyła się dwudziesta ósma wycieczka z cyklu „Historia jednej ulicy”. W trakcie pieszej wycieczki uczestnicy przenieśli się do czasów średniowiecznej Iławy. Wyprawa rozpoczęła się na placu Starego Miasta, jednak najważniejszym celem wyprawy była fosa miejska, a wcześniej kościół gotycki. W wycieczce udział wzięło osiemdziesiąt osób.

bty

Do końca cyklu „Historia jednej ulicy” pozostały jeszcze dwie wycieczki.

Michał Młotekhttp://www.michalmlotek.pl
Michał Młotek – miłośnik Iławy, regionalista, samorządowiec, obecnie Przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

chętnie czytane