Wydarzyło się

„Gazeta Grudziądzka”, 27 maja 1911 roku

Iława. 4-letni synek sekretarza prywatnego Lewina wpadł do jeziora i byłby niechybnie utonął, gdyby nie był tam przypadkiem przechodził jego starszy brat i tonącego wyratował.

Data:

udostępnij

Kolejna „Historia jednej ulicy” przed nami. Czas na fosę miejską

Ostatnio dodane

W niedzielę 21 października odbędzie się kolejna wycieczka z cyklu „Historia jednej ulicy”. Tym razem Michał Młotek i Dariusz Paczkowski zaproszą mieszkańców Iławy na wyprawę po miejskiej fosie.

Fosa tworzyła dawniej – wraz z kościołem i murami miejskimi – system obronny miasta. Obecnie zachował się jedynie fragment jej wschodniego odcinka. Swoją obecną formę fosa zawdzięcza pracom porządkowym, które przeprowadzono nad Małym Jeziorakiem zaraz po I wojnie światowej.

Choć główną bohaterką najbliższej „Historii jednej ulicy” będzie fosa, to uczestnicy wycieczki, dzięki uprzejmości Misjonarzy Oblatów, będą mogli też zwiedzić wnętrza kościoła gotyckiego oraz zobaczyć zachowane fragmenty murów miejskich. W rolę przewodników niezmiennie wcielą się Michał Młotek (autor Internetowego Muzeum Iławy) i Dariusz Paczkowski (przewodnik miejski).

Wycieczka odbędzie się w niedzielę 21 października. Zbiórka uczestników zaplanowana została przy zegarze słonecznym na placu Starego Miasta o godz. 15:00.

Wszystkie wycieczki organizowane w 2018 roku przez Internetowe Muzeum Iławy opatrzone są znakiem identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego „Niepodległa”, co oznacza, że zostały włączone do programu oficjalnych obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Michał Młotek
Michał Młotekhttps://www.michalmlotek.pl
Michał Młotek – mieszkaniec i miłośnik Iławy, znawca regionu, samorządowiec, radny

chętnie czytane