Wydarzyło się

„Postęp”, 25 marca 1916 roku

Iława. Palacz lokomotywy Zander II jadąc pociągiem pospiesznym wychylił nieco głowę. Na jadącym z przeciwnej strony pociągu musiał wystawać jakiś ciężki przedmiot. Z. otrzymał bowiem silne uderzenie w głowę, tak że czaszka została zupełnie rozbita. Śmierć nastąpiła na miejscu.

Data:

udostępnij

To już 25. „Historia jednej ulicy”!

Ostatnio dodane

Po raz dwudziesty piąty miłośnicy lokalnej historii spotkają się na pieszej wyprawie organizowanej w ramach cyklu „Historia jednej ulicy”. Jubileuszowa wycieczka odkryje przed nimi tajemnice ulicy Wodnej.

Cykl „Historia jednej ulicy” zapoczątkowany został przez Michała Młotka i Dariusza Paczkowskiego 28 lutego 2015 roku wycieczką ulicą Sienkiewicza. Od tego czasu w ramach cyklu odbyły się dwadzieścia cztery wyprawy. Najbliższa – wycieczka ulicą Wodną – będzie dwudziestym piątym spotkaniem.

– Początkowo zakładaliśmy, że cykl potrwa maksymalnie dwa lata – mówi Michał Młotek, twórca Internetowego Muzeum Iławy. – W najbliższą niedzielę rozpoczniemy czwarty rok „Historii jednej ulicy”, a przed nami jeszcze kilkanaście wycieczek po iławskich ulicach. Pomysłów nie brakuje zarówno nam, jak i uczestnikom wypraw – dodaje.

Wycieczka ulicą Wodną będzie przede wszystkim okazją do zaprezentowania historii iławskich wodociągów i kanalizacji. Już teraz osoby zainteresowane mogą obejrzeć wystawę multimedialną, poświęconą temu zagadnieniu, na stronach Internetowego Muzeum Iławy. Znajduje się tam sporo archiwaliów, ale jeszcze więcej będzie można zobaczyć w trakcie wycieczki. To jednak nie wszystko. – Z okazji jubileuszu zaplanowaliśmy też kilka niespodzianek dla uczestników – informuje Dariusz Paczkowski. – Warto zatem poświęcić niedzielne popołudnie, by wziąć udział w organizowanej przez nas wycieczce.

Najbliższa wycieczka odbędzie się w niedzielę 25 marca. Zbiórka uczestników zaplanowana została obok wieży ciśnień przy ulicy 1 Maja o godzinie 16:00. Wszystkie wycieczki organizowane w 2018 roku przez Internetowe Muzeum Iławy opatrzone są znakiem identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego „Niepodległa”, co oznacza, że zostały włączone do programu oficjalnych obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Michał Młotek
Michał Młotekhttps://www.michalmlotek.pl
Michał Młotek – mieszkaniec i miłośnik Iławy, znawca regionu, samorządowiec, radny

chętnie czytane