Wydarzyło się

„Gazeta Grudziądzka”, 18 czerwca 1907 roku

Iława. W zeszłą środę puszczono z tutejszego dworca na wolność około 200 gołębi pocztowych, które zwróciły się natychmiast w stronę Grudziądza.

Data:

udostępnij

To już 25. „Historia jednej ulicy”!

Ostatnio dodane

Po raz dwudziesty piąty miłośnicy lokalnej historii spotkają się na pieszej wyprawie organizowanej w ramach cyklu „Historia jednej ulicy”. Jubileuszowa wycieczka odkryje przed nimi tajemnice ulicy Wodnej.

Cykl „Historia jednej ulicy” zapoczątkowany został przez Michała Młotka i Dariusza Paczkowskiego 28 lutego 2015 roku wycieczką ulicą Sienkiewicza. Od tego czasu w ramach cyklu odbyły się dwadzieścia cztery wyprawy. Najbliższa – wycieczka ulicą Wodną – będzie dwudziestym piątym spotkaniem.

– Początkowo zakładaliśmy, że cykl potrwa maksymalnie dwa lata – mówi Michał Młotek, twórca Internetowego Muzeum Iławy. – W najbliższą niedzielę rozpoczniemy czwarty rok „Historii jednej ulicy”, a przed nami jeszcze kilkanaście wycieczek po iławskich ulicach. Pomysłów nie brakuje zarówno nam, jak i uczestnikom wypraw – dodaje.

Wycieczka ulicą Wodną będzie przede wszystkim okazją do zaprezentowania historii iławskich wodociągów i kanalizacji. Już teraz osoby zainteresowane mogą obejrzeć wystawę multimedialną, poświęconą temu zagadnieniu, na stronach Internetowego Muzeum Iławy. Znajduje się tam sporo archiwaliów, ale jeszcze więcej będzie można zobaczyć w trakcie wycieczki. To jednak nie wszystko. – Z okazji jubileuszu zaplanowaliśmy też kilka niespodzianek dla uczestników – informuje Dariusz Paczkowski. – Warto zatem poświęcić niedzielne popołudnie, by wziąć udział w organizowanej przez nas wycieczce.

Najbliższa wycieczka odbędzie się w niedzielę 25 marca. Zbiórka uczestników zaplanowana została obok wieży ciśnień przy ulicy 1 Maja o godzinie 16:00. Wszystkie wycieczki organizowane w 2018 roku przez Internetowe Muzeum Iławy opatrzone są znakiem identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego „Niepodległa”, co oznacza, że zostały włączone do programu oficjalnych obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Michał Młotekhttp://www.michalmlotek.pl
Michał Młotek – miłośnik Iławy, regionalista, samorządowiec, obecnie Przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

chętnie czytane