pornhub

Wydarzyło się

„Gazeta Toruńska”, 20 marca 1904 roku

Iława. Zaginął gdzieś czeladnik piekarski W. Dudek. Wyszedł on z domu odziany tylko spodniami i koszulą. W ostatnich czasach zdradzał nienormalny stan umysłu.

Data:

udostępnij

Powędrujemy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Ostatnio dodane

Po raz drugi Internetowe Muzeum Iławy włącza się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 14 stycznia miłośnicy pieszych wędrówek odkryją tajemnice ulicy Mierosławskiego. Będzie to już dwudziesta trzecia wycieczka organizowana w ramach cyklu „Historia jednej ulicy”.

Razem z uczestnikami styczniowej wycieczki powędrują wolontariusze WOŚP, a każdy, kto do orkiestrowej puszki wrzuci kwotę co najmniej 10 zł, otrzyma od organizatorów reprodukcję menu z restauracji „Ratskeller”, która mieściła się w piwnicach iławskiego ratusza. O tym zresztą, co oferowały swoim klientom iławskie restauracje, będzie można usłyszeć w trakcie wycieczki. Ale nie tylko, bo na trasie wędrówki znajdą się takie obiekty i miejsca, które pamiętają dawną Iławę i takie, z którymi wiążą się ciekawe historie.

Wycieczka ulicą Mierosławskiego odbędzie się 14 stycznia. Start zaplanowano na godzinę 14:00. Miejscem zbiórki uczestników jest tym razem murek „Stare Miasto”. W związku z tym, że na 14 stycznia zapowiedziano wyjątkowo mroźną aurę, organizatorzy sugerują, by zadbać o odpowiednio ciepłe odzienie.

Organizatorem cyklu wycieczek „Historia jednej ulicy” jest Internetowe Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl. Reprodukcje menu z restauracji „Ratskeller” wykonano dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Miłośników Deutsch Eylau „Ylavia”.

Organizatorzy zachęcają jednocześnie uczestników wycieczki, by wziąć udział w XXVI Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a przede wszystkim w aukcji gadżetów, która rozpocznie się o godzinie 16:00 w Kinoteatrze „Pasja”. Internetowe Muzeum Iławy przekazało na aukcję wielkoformatowe reprodukcje zdjęć dawnej Iławy.

Michał Młotek
Michał Młotekhttps://www.michalmlotek.pl
Michał Młotek – mieszkaniec i miłośnik Iławy, znawca regionu, samorządowiec, radny

chętnie czytane