pornhub

Wydarzyło się

„Gazeta Toruńska”, 16 marca 1902 roku

Iława. Wachmistrz Werner powiesił się w boru, w czasie, gdy przed sądem wojennym toczyła się przeciw niemu sprawa o różne wykroczenia. Wyrok zapadł uwalniający, czego się samobójca nie spodziewał, gdyż z obawy przed karą odebrał sobie życie. Był żonaty.

Data:

udostępnij

Czytelnicy internetowego muzeum uprzątnęli zabytkowy park w Szymbarku

Ostatnio dodane

Aż osiem osób musiało pracować przez pełną godzinę, by uprzątnąć dzikie wysypisko, które znajdowało się przy starej alei na terenie zabytkowego parku w Szymbarku. Choć nie było łatwo, udało się przywrócić dawny blask miejscu, które stanowi cel spacerów mieszkańców powiatu i turystów.

Kilka tygodni temu przy alei łączącej zamek w Szymbarku ze starym cmentarzem Finckensteinów, będącej jednocześnie szlakiem turystycznym, wyrzucono olbrzymie ilości styropianu. Wiatr rozwiewał je po drodze i po zabytkowym parku, tworząc nienajlepsze wrażenie. Warto dodać, że styropian rozkłada się w tych warunkach aż 7,5 miliarda lat!

Akcję, której celem było uprzątnięcie terenu, ogłoszono w czwartek 8 września na stronach Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl. Prędko zgłosili się chętni, którzy postanowili poświęcić sobotnie popołudnie i wolny czas na przeprowadzenie prac porządkowych. Uprzątnięcie całego terenu zajęło ochotnikom ponad godzinę. Wśród nich znaleźli się uczestnicy pieszych wycieczek po Iławie z cyklu „Historia jednej ulicy” oraz lokalni poszukiwacze skarbów.

– Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tę spontaniczną akcję. Miło było pracować w takim towarzystwie – mówi Michał Młotek, twórca internetowego muzeum i radny powiatowy, który podjął się organizacji akcji. – Dziękuję też Urzędowi Gminy Iława, który zobowiązał się wywieźć odpady.

Po ciężkiej pracy, wolontariusze wypoczywali przy ognisku, które zorganizowano pod murami gotyckiego zamku.

Michał Młotek
Michał Młotekhttps://www.michalmlotek.pl
Michał Młotek – mieszkaniec i miłośnik Iławy, znawca regionu, samorządowiec, radny

chętnie czytane