Free Porn
xbporn

Wydarzyło się

„Gazeta Grudziądzka”, 11 maja 1911 roku

Iława. Jak niebezpiecznem jest zimne piwo, mianowicie w cieplejszej porze roku, tego mamy nowy dowód. Kapitalista Leopold Böttcher ztąd napił się zimnego piwa, poczem zmarł nagle na paraliż serca.

Data:

udostępnij

Aleja Pojednania bohaterką trzynastej „Historii jednej ulicy”

Ostatnio dodane

Po wakacyjnej przerwie powraca cykl wycieczek „Historia jednej ulicy”. Kolejna piesza wyprawa z Michałem Młotkiem i Dariuszem Paczkowskim będzie okazją do zgłębienia historii Alei Pojednania i Bulwaru Jana Pawła II.

Wrześniowa wyprawa pozwoli uczestnikom na podróż w czasie do przełomu XIX i XX wieku, gdy zagospodarowywano nabrzeże Małego Jezioraka. – Przybliżymy historię iławskiej mleczarni, pierwszych browarów, szpitala, opowiemy o tym, jak doszło do zagospodarowania fosy i budowy parku – mówi przewodnik Dariusz Paczkowski. – Opowiemy też o tym, jaką rolę pełnił dawniej Mały Jeziorak.

– Nie zabraknie też opowieści o dziejach dwóch iławskich szkół – Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego i Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja, które obchodzą w tym roku jubileusz 70-lecia istnienia – dodaje Michał Młotek. – Całość, jak zawsze, zilustrujemy archiwalnymi zdjęciami.

Będzie to już trzynasta wycieczka, przygotowana przez iławskich regionalistów w ramach cyklu „Historia jednej ulicy”. Do tej pory uczestnicy wypraw odkrywali tajemnice ulic Sienkiewicza, Kościuszki, 1 Maja, Wyszyńskiego, Dąbrowskiego, Niepodległości, Biskupskiej, Jagiełły, Konstytucji 3 Maja, Wojska Polskiego, Mazurskiej i Chodkiewicza oraz Mickiewicza.

Wycieczka Aleją Pojednania i Bulwarem Jana Pawła II odbędzie się w piątek 23 września. Zbiórkę uczestników zaplanowano na godzinę 17:00 przy galerii „Jeziorak”, na wysokości pomostu „Ilavii”.

Michał Młotek
Michał Młotekhttps://www.michalmlotek.pl
Michał Młotek – mieszkaniec i miłośnik Iławy, znawca regionu, samorządowiec, radny

chętnie czytane